Světe, div se !

28. října 2007 v 14:02 | Vidlín |  Kultura
Tak se jmenuje nové CD známého DJ Kukuřice. Má naději na úspěch ? Nevyčpěl již z našich myslí ? Má ještě co nabídnout ? Více v recenzi po odkliknutí.

DJ Kukuřice si jistě všichni pamatují z dob nedávných. Před 6-ti lety vydal své první cd, kde zremixoval zvuky lesa do hutného techna. Jeho hit "Bear song" několik týdnů válcoval tuzemské a ruské hitparády a zapsal se do srdcí mnoha myslivců. Jeho další cd se zaměřilo na velkoměsta a drtil fanoušky písněmi jako "Semafor is lord of town" nebo "Death by step". Toto album ovšem nesklidilo ohlasy předchozího počinu. Nyní se DJ Kukuřice vrací v podstatě k tomu kde začal. Začíná koketovat s vesnicí a jejími zvuky. Vzniklo skvělé cd Světe, div se!
Jako zvuky bylo použito kvokání slepic, startování traktoru, zvonění budíku ve 4 ráno, štípání dříví či breptání babek u krámu. Dle autorových slov bylo nejtěžší zachytit zvuk bublající Siláže, kterážto bublá dle stádia vývoje sporadicky. Prý strávil 7 hodin s mikrofonem u zdroje, než zabublal. Výsledek můžete slyšet v sedmé skladně "This is cool!".
Z alba je cítit mistrova vyzrálost a zápal pro vesnici. Již při intru máte pocit, jakobyste se ve 4 ráno probouzeli a šli nakrmit králíky. Pocit autentičnosti navozuje i remcání selky po ránu. Pokud jste majitelem lepší reproduktorové soustavy, alespoň 7.1, získáté skvělý prostorový zvuk dvorku v rytmu techna, což se nejlépe projeví ve skladbě "Mery goes to shoppin'", ve které se převtělíte do neznámé Maruš a procházíte vesnicí až do krámu kde koupíte 5 rohlíků, 3 piva a jdete domů. Realističnost je maximální. Albem projdete jako dnem. V předposlední písni "High Poetry" se ocitneme v hospodě u piva, zvládneme 10 kousků a přesuneme se do posledního songu "Walking Parade", ve které se vracíme pod vlivem domů.
Albu lze vytknout jedině snad slabší výkon některých "účinkujících", což však musíme autorovi odpustit, protože ten je vykoupen totální autentičností. Pokud máte rádi vesnici se vším všudy a nemůžete si její luxus dopřát, je tohle cd skvělá volba. Stačí nasadit sluchátka, zavřít oči a rázem jste v jiném, lepším světě.

9/10

DJ Kukuřice - Světe div se ! TOUR 2007
3.11. - KD Rybnice
10.11. - KD Dolany
17.11. - KD Pernarec
24.11. - KD Rochlov
1.12. - KD Dnešice
8.12. - KD Chocenice
15.12. - KD Příkosice
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama